متال

  

 METAL

در سال ۱۹۸۱ و به طور دقيق ۲۸ اکتبر نوازنده درام يعنی Larse Ulrich از طريق آگهی روزنامه پيشنهاد تشکيل يک گروه هوی متال را ميدهد که از طرف James Alan Hetfield نوازنده گيتار و خوانده پاسخ مثبت می گيرد .لارس در ۲۶ دسامبر ۱۹۶۳ در کپنهاگ دانمارک و جيمز در ۳ آگوست ۱۹۶۳ در لس آنجلس به دنيا آمده بودند . آنها برای گروه کاملا شکل نگرفته خود نام Metallica را انتخاب کردند .
آنها برای انتخاب اعضای مناسب گروهشان دست به ساختن چند قطعه آزمايشی کردند . اولين کار آزمايشی اين گروه (کشتار آهنين(Metal Massacre در ژانويه ۱۹۸۲ با نوازندگی درام لارس , بيس و خوانندگی جيمز و تک نوازی گيتار ليودگراند به بازار عرضه شد . ولی در دومين قطعه آزمايشی آنان به نام (روشنايی را فراری دهيد( Hit the light تغييراتی در اين گروه صورت گرفت و به جای ليود گراند نوازنده ديگری به نام ديو ماستين Dave Mustaine نوازندگی گيتار را بر عهده گرفت و شخصی به نام (ران مک گاونی) نوازندگی گيتار بيس را بر عهده گرفت که با آمدن او جيمز به نوازندگی گيتار و خوانندگی مشغول شد.    

 

موسیقی متال زیرشاخه ای ا موسیقی راک است که با جدا کردن راک از هاردراک میتوان به ابعاد آن دست یافت. گروهایی از قبیل بلک سبث و وسپ و... پیشکسوتان متال اند و همان ها بودند که راک را از هاردراک جدا کردند وهوی متال را پایه گذاشتند.

در موسیقی متال از گیتارهای الکتریک فوق تقویت شده استفاده می شود ٬ جزء لاینفک دیگردرمتال درامز است. دریک گروه متال هرچه نوای  درام قویتر باشد گروه قویتر و متال تر خواهد بود.

یک گروه متال اصیل از۴ نفر تشکیل شده که یک درامر٬ یک نوازنده گیتار ریتم٬ یک نوازنده گیتار لید و یک بیسیست کار اجرای موسیقی را برعهده دارد. درسالهای اخیر برخی از گروه ها ازکیبورد نیزبهره میبرندوگروه هایی دیده می شود که ازویولن٬ فلوت٬ پیانوو..هم بهره میگیرند.

 و اما سبکهای متال:

1هوی متال2 ترش متال 3 اسپید متال4 دث متال5بلک متال 6دوم متال7 گوتیک متال8 اسکاندیناویک متال9 پاور متال10 آلترناتیو 11متالاینداسترال متال12 پروگرسیو متال13پانک متال14پاپ متال15رپ متال و.....

 

 

آشنایی با انواع گروههای متال

 

cannibal corpse

cannibal corpse یک گروه خشن می باشد این گروه از ایالات متحده امریکا ظهور کرد سبکه این گروه death هست آنها با آهنگهایی در رابطه با مرگ-آدمکشی-مجازات-نقص عضو-سلاخی- وحشت و شکنجه کاره خودشان را شروع کردند در اصل فعالیت های اصلی گروه از سال 1993 شروع شد. گروه بعد از چهار آلبوم کریس بارنس خواننده و شاعر و یکی از مهمترین اعضای گروه را به خاطر توجه بیش از حد او به گروه دیگری که در آن فعالیت میکرد(six feed under) اخراج کرد.

شکایاتی از سوی والدین-معلمان وگروهای مذهبی ازcannibal crpse مطرح شد مبنی بر این که فعالیت این گروه برای کودکان مخاطره آمیز وبرای نوجوانان سرشار از بد آموزی است برای همین گروه از اجرای آهنگهایش برای هر سه آلبوم در آلمان منع شد مخصوصا برای آلبوم سلاخی شده در بدو تولد.دوآلبوم نخست آنها حق فروش در هر شکل و فرمی را نداشت به دلیل اعتراضاتی که در این آلبوم وجود داشت فضایی کاملا سرد و سیاه وخشونت که همگان را به کشتن ومردن تشویق میکرد.مانند خودت را بزن خودت را نابود کن پدرت را بکش مادرت را بکش همه چیز را نابود کن ... جدال گروه بر سر آلبوم ها سر انجام باعث شد کلیپ ها و آلبوم هایشان را با سانسور وارد بازار کنند لیست آهنگها وتصاویر داخل قاب ازعناوین اهانت آمیز پاک شدند.

 

 Sepultura

سپوترا درزبان لاتین به معنیه قبر هست.گروهی برخاسته از بلوهورایزن واقع در برزیل که در سال 1984تشکیل شد.مکس کاوالرا خواننده و نوازنده گیتار-ایگور کاوالرا نوازنده درام- پل جونیور نوازنده باس-جایروتی نوازنده گیتار لید اعضای تشکیل دهنده سپوترا هستند.اونا میخواستن هوی متال و یانک را در هم بیامیزند و در اوایل تحت تاثیر گروهایی چون متالیکا-اسلیرو آیرون مدن به کار پرداختند.

 

DARK THRONE

dark throne ازگروهای خشن در عرصه بلک هست.  این گروه بدونه هیچ حرفی جز خشنترین گروه می باشد.

گروه dark throne در سال 1986 در نروژ تشکیل شد.اعضای تشکیل دهنده این گروه عبارت بودند از:

gylve nagell درام و شاعر   ted skejllum گیتار و خواننده dag nielsen بیسگروه برای شروع و استارت سه دمو  با نامهای

land of forest_cromlech_وthulcandra را ضبط میکند در سال 1991 اولین آلبوم گروه با نام soulside journeyv

را بیرون میدهد قبل از این آلبوم  به دلایلی اعضا نام های اصلی خود را تغییر داده و خود را با نام هایnocturno وfenriz وzephyrous مطرح ساختند.گروه در سال 1991 راهی شرکت dsp میشوندو آلبوم blazein the horthern sky  متولد میشود آلبومی با اشعار ویران کنندهدر این آلبوم خشونت و وحشت به معنی حقیقی تعریف شد.وقتی گروه برای آلبوم بعدی آماده میشد dag nielsen از گروه جدا میشود.

سال 1993 آلبوم under a funerd moon منتشر شده و متعاقب با آن در1994آلبوم خشن transilvanian huger منتشر میشود آلبومی

سرشار از خشونت و اشعاری شیطانی.بعد از آن zephyrous بهdark throne پیوست اما به دلیل اعتیادی که داشت نتوانست

در گروه بماند و در1995 از گروه جدا شد.بعد از آن dark throne به یک گروه دو نفره تبدیل و دو نفره هم باقی ماند.

 

Cradle of filth

گروه بلک متال cradle of filth کار خودشو از سال 1991 شروع کرد گروهی با اشعاری شیطانی و تامل بر انگیز.

این گروه از انگلیس ظهور کرد.اعضای تشکیل دهنده این گروه عبارتند از:

خواننده: dani davey_بیس:jhan Richard_کی بورد:paul ryan_گیتار: Benjamin_درامر:darren

 

 

MARDUK

مردوک.

از باند های خیلی خشن بلک متال با گرایشات شدید به شیطان پرستی

در سال 1990 در سوئد توسط گیتاریستی به نام morgan hakansson تشکیل شد آلبوم اول آنها درسال 991 با عنوان fuck me jesus بر روی نوار کاست ضبط شد این آلبوم شیطانی یکیاز شیطانیترین ترین آثار این گروه بزرگ است.

آلبوم بعدی گروه در سال1992 با نام dark endless منتشر شد.آنها بعد از امضای قرار داد با شرکتی فرانسوی آلبوم بعدی خود رادر سال 93 با نام those of the onlight را روانه بازار میکنندبعد از این آلبوم گروه در خارج از کشور در فستیوال بلک متال در نروژشرکت و با ساپورت گروه immortal در سال94 در توری در اروپا شرکت کرد.در سال 94 آلبوم بعدی خود را با نام opus nocturne را منتشر کرد و بعد از شرکت در یک تور آلبوم fuck me jesus را دوباره به صورت mcd ضبطکرد و هنوز هم فروش این آلبوم شیطانی در هفت کشوراروپایی ممنوع است.در سال 95 آلبوم بعدی خود را با نام heaven shall burn رامنتشر و متعاقب با آن در سال97 آلبوم hers no peace را ضبط کردند.

 

Emperor

 

گروه emperor در سال 1991۰ به وسیله samoth ( درامر و خواننده ) ، ihsahn ( گیتار ) و mortiis ( بیسیست ) تشکیل شد . گروه خیلی سریع اولین دموی خود را به نام wrath of the tyrant ضبط کرد که این دمو توجه شرکت candle light را به سوی خود جلب کرد وباعث شد که این شرکت با  emperor قراردادببندد. نهایتا در سال 2001  و پس از پخش البوم promethus the discipline of fire & demise گروه emperor اعلام انحلال کرد و منحل شد و اعضای گروه هم هرکدام مشغول به انجام پروژه های دیگر خود شدند .

 

 

PANTERA

پنترا در اوایل دهه80شکل گرفت زمانی که برادران آبوت یعنی دارل و وینی پل نوجوانانی بیش نبودند آنها در کناررکس براون وترنس لی سال1983با آلبوم اول خود یعنی magic metalوارد عرصه موسیقی متال شدند این روند سال بعد با آلبوم projects in the jungleادامه یافت.

  

منابع: انجیل شیطان پرستان

/ 0 نظر / 8 بازدید